Hry pro nejmenší děti online

Měsíční archív: Prosinec 2014

Hra Kloboučku hop

Určitě si velmi dobře pamatujete tradiční stolní hru Kloboučku, hop!, která baví nejen děti, ale dokonce i rodiče už celou řadu let. Klouboučku, hop! je skvělý prostředek k zábavě pro celou rodinu, což je u her to hlavní. Díky některým stolním hrám mohou rodiny společně usednout ke stolu a nejenže si pohovořit, ale hlavně se nad některými hrami dobře pobavit, což je, zejména u děti, to hlavní. Tato stolní hra je naprostou zárukou zábavy a v současné době snad není dítě ani dospělí, kteří by si společně tuto originální hru nechtěli zahrát. Pojďme si tedy přiblížit, jak nejen hra vypadá, ale i jaká jsou její naprosto jasná a velmi jednoduchá pravidla.

Právě díky jednoduchým a naprosto jasným pravidlům je hra u dětí tak oblíbená. Děti během hry rozhodně nepotřebují žádný dohled rodičů, protože jak se jednou do hry pustí, příště už budou naprosto dokonale vědět, jak hru hrát a jak během hry postupovat. A jak už to u stolních her bývá, i v tomto případě může vyhrát jen jeden hráč, který je do hry zapojen.

Hra obsahuje nejen odpalovací rampu a kloboučky různých barev, ale i herní plán, na kterém jsou umístěny otvory a není jich právě málo. Každý hráč si vybere barvu kloboučků, se kterými bude do herního pole odpalovat a rampu si hráči mezi sebou mohou střídat, protože hráči odpalují postupně a čekají na tah toho druhého. Klobouček odpálený z rampy musí spadnout do jednoho otvoru v hracím poli. Ten hráč, který se nejrychleji zbaví všech svých kloboučků, vyhrává.

Vložil Zábava pro děti | Štítek , , | Zanechat komentář

Hra Cink

Celou touto originální stolní hrou vás bude provázet vám určitě velmi dobře známý zvoneček, který si možná velice dobře pamatujete z různých recepcí hotelových zařízení. Princip této hry je velmi jednoduchý a bezpochyby nadchne zejména menší děti, jak ve školním, tak i předškolním věku. Na své si ale rozhodně přijdou i dospělí, kteří se rádi věnují nenáročným stolním hrám společně s dětmi.

Hra Cink spočívá v tom, že hráči postupně otáčejí jednotlivé karty ze svého vlastního balíčku na stůl tak, aby byly obrázkem nahoru – obrázek tedy musí vidět všechny osoby, které jsou do hry zapojeny. Na kartách jsou vyobrazeny různé druhy ovoce, přičemž jejich počet je od jednoho do pěti kusů a ve chvíli, kdy se na stole bude nacházet celkem pět kusů jednoho jediného druhu ovoce, všichni hráči musí co nejrychleji poklepat na zvoneček a cinknout.

Vyhrává ten hráč, který jako úplně první na zvoneček cinkl a navíc si bere všechny karty, které byly na stole doposud vyloženy. To ale rozhodně není konec hry, protože vyhrává ten z hráčů, který během jednotlivých kol posbírá všechny karty. Vítěz je tedy v konečné fázi naprosto jasný.

Počet hráčů je stanoven na 2-4 hráče a rozhodně není dobré jej překračovat. Důvodem je počet karet, které musí vyjít na všechny hráče, aby byla hra naprosto spravedlivá. Doba hry se zpravidla pohybuje okolo 20 minut, neřadí se tedy mezi příliš časově náročné hry, což je pro mnohé občasné hráče rozhodně přínosné.

Vložil Zábava pro děti | Štítek , , | Zanechat komentář

Scrabble Original

Scrabble Original zajisté velmi dobře znáte. Jde o populární stolní hru určenou pro dva až čtyři hráče a v České republice se dočkala opravdu velkého ohlasu, stejně jako ve zbytku světa. Principem hry Scrabble je vytvářet různá slova, která do sebe vzájemně zapadají. Jednoduché se to zdá být hlavně na začátku, ale jak začnou docházet jednotlivá písmena, určitě pěkně potrápíte své mozkové buňky a budete se muset hodně snažit, abyste vůbec ještě nějaké vymysleli.

V současné době se uplatňují rovnou dvě varianty hry Scrabble. Jednak je to Opisovaný Scrabble, kdy se do hry může zapojit jakýkoli počet hráčů a v začátku se losuje sedm písmen.

Písmena jsou pro všechny hráče stejná, každý hráč si zapisuje slova na papír a nakonec přímo na hrací plánek umístí slovo, které je pro něj v danou chvíli nejhodnotnější. Každý hráč získává body pouze za svá vytvořená slova. Druhou možností jsou tak zvané Scrabble karty, což je poměrně rychlá hra, během které na herním plánu zůstává jen aktuální slovo.

Velmi populární se stala i hra Scrabble Junior, která je primárně určena hlavně pro děti od šesti let věku. Výhodou této stolní hry je, že nejen dospělí, ale dokonce i děti si mohou postupně trénovat svou slovní zásobu a děti díky tomu navíc mohou obohatit svůj slovník. Scrabble Junior je navíc vytvořen tak, aby uspokojil hrou nejen školní děti, ale dokonce i děti v předškolním věku, pro které je tvoření jednotlivých slov poměrně náročnou záležitostí.

Vložil Stolní hry pro děti | Štítek , , , | Zanechat komentář

Scrabble pro děti

Populární a velmi oblíbenou hru Scrabble zajisté velmi dobře znáte. Víte ale, že byla vytvořena ještě jedna verze, která je určena výhradně dětem? I děti si tedy mohou cvičit různá slova, pořádně se zamyslet nad jejich skladbou i významy a pohrát si se slovy stejně dobře, jako to občas dělají dospělí. Verze se nazývá Scrabble Junior a jde o velmi vydařenou a hlavně odlehčenou variantu klasického Scrabble, jak jej znáte.

Výhodou Scrabble Junior je, že v základu obsahuje hned dvě verze. Jedna, velmi snadná verze, je primárně určena pro děti, které se teprve učí slovům a slovním spojením. Naopak druhá verze Scrabble Junior je určena hlavně dětem, která jsou už schopna určit jednotlivá slova a jsou i vědoma jejich významů – děti školního věku. Na své si tak během hry přijdou děti jakéhokoli věku a pomoci jim mohou i dospělí, kteří si určitě některá slovíčka velmi rádi procvičí.

Scrabble Junior pro mladší, předškolní děti 

Tato varianta hry Scrabble Junior disponuje plánem, na kterém jsou už některá slova předtištěna. Děti tak jen přikládají vybraná písmena na políčka, do kterých každé písmenko patří tak, aby nakonec vzniklo slovo, které je předtištěno. Na plánu nechybí ani obrázky, které dětem pomáhají některá slova dokončit a za každé slovo, které děti dokončí, si vezmou některý z barevných žetonů. 


Scrabble Junior pro starší, školní děti 

Tento plán vypadá téměř jako klasický plán ze stolní hry Scrabble, který je určen pro dospělé. Děti si samy tvoří vlastní křížovku podle slov, které znají a které je napadnou. Hlavním rozdílem je, že slova ani písmena nejsou bodově hodnocena a na plánu se nachází bonusová pole, které je vhodné vyplnit písmeny přednostně. 

 

Vložil Stolní hry pro děti | Štítek , , , | Zanechat komentář

Karetní hra pro děti Double

Dobble je snadná karetní hra, která je vhodná pro děti už od 6 let. Na své si ale rozhodně přijdou i rodiče, pro které karetní stolní hra Dobble představuje prostředek k zábavě a navíc společném času strávenému s dětmi.

Dobble je hra určená pro dva až maximálně osm hráčů a nudit se tedy rozhodně nebudete.

Během hry si navíc společně s dětmi procvičíte svou pozornost, rychlost a dokonalý postřeh. A ačkoli na první pohled vypadá hra velmi snadno, můžete se u ní pořádně zapotit, i když budete znát pravidla hry do posledního puntíku. Pravidla stolní hry Dobble jsou opravdu velmi jednoduchá a hravě je pochopí dokonce i malé děti.

Každá karta, která je kulatého tvaru, obsahuje osm naprosto odlišných obrázků, které spolu nemusí mít ani nic společného. V balíčku jsou ale vždy dvě karty, které mají obrázky stejné – nemusí být všechny naprosto stejné, ale například je jeden obrázek shodný se dvěma různými kartami. Každý hráč pak musí hledat stejný obrázek na jiné kartě, než na té, kterou právě drží ve své ruce. Hra Dobble ale nepřináší jen jednu variantu této hry, vyzkoušet jich můžete hned několik.

S kulatými kartami hry Dobble tak můžete vyzkoušet až šest různých her, přičemž každá z nich má svá jasná, stručná a hlavně jednoduchá pravidla.

Každé balení hry Dobble informuje ale nejen o pravidlech pro jednotlivé hry, ale i o počtu karet nebo hráčů, kteří jsou potřeba pro zahájení každé z her.

Vložil Dětské stolní karetní hry | Štítek , , , | Zanechat komentář

Karetní hra Bang!

Karetní hra Bang! vznikla už v roce 2004 a během let si získala nejen řadu příznivců z řad hráčů, ale dočkala se i jistých ocenění. Karetní hra Bang se může pyšnit hlavně cenou Origins Award, kterou si vysloužila nejen za nejlepší grafiku, ale i za nejlepší karetní hru současnosti.

Není se tedy čemu divit, že si získala příznivce po celém světě, hlavně z řad mladých hráčů od 10 let, ale i u nás, kde je možné karetní hru Bang zakoupit už od 200,- Kč. V čem ale Bang! spočívá a co je úkolem jednotlivých hráčů?

Karetní hra Bang! celkem obsahuje 16 karet postav s kulkami, 80 herních karet a nakonec 7 karet s jednotlivými rolemi – šerif, 2 pomocníci, 3 zločinci a renegát. A co je vlastně cílem hry? To záleží na postavě, kterou si každý z hráčů vylosuje úplně na začátku.

Pamatujte, že počet použitých karet ve hře vždy závisí hlavně na počtu hráčů, kteří jsou do hry zapojeni – vše najdete v návodu, který je k dispozici ke každé ze zakoupených her.

  • šerif - jeho úkolem je zabít všechny zločince a renegáta
  • renegát – jeho úkolem je dostat se na post šerifa, takže jej musí zabít jako posledního hráče a navíc musí zůstat ve hře jako poslední z hráčů 
  • pomocníci – pomáhají šerifovi, pokud šerif vyhraje, pak i oni vyhrávají společně s ním 
  • zločinci - jejich úkolem je zabít šerifa

Nezapomínejte, že každá z postav, která je do hry zapojena, disponuje nějakou unikátní schopností, jenž se podílí nejen na průběhu a výsledku hry, ale i na strategii, kterou si každá z postav volí sama. Hra je na pochopení poměrně jednoduchá, vhodná pro děti už od 10 let a věřte, že celá rodina se u karet bude náramně bavit.

Vložil Dětské stolní karetní hry | Štítek , , , | Zanechat komentář

Tik Tak Bum Junior

Nevíte, jakou stolní hrou obdarovat své děti? Tik Tak Bum Junior je perfektním řešením nejen pro děti, ale dokonce i pro rodiče, kteří společně s dětmi chtějí trávit čas nad některými stolními hrami.

Hra Tik Tak Bum Junior  je určena hlavně pro děti v předškolním věku a věřte, že se nejedná jen tak o nějakou hru.

Děti si během hry totiž náramně dobře procvičí slovní zásobu. V čem tedy hra spočívá a jaká jsou její pravidla?

Hra obsahuje několik desítek obrázků, na jejichž spojitost je nutné vymýšlet i další slova, která s tím, co je vyobrazeno na kartičce, mají přímou nebo nepřímou souvislost. Každý hráč, který je právě na řadě, má v ruce bombu – nikoli reálnou, která odpočítává čas. Každý hráč si musí dát pozor na to, aby mu bomba nevybuchla v ruce – výbuch opět není skutečný. Pokud některému z hráčů vybuchne v ruce bomba, hráč bombu předává dál, ale v ruce si nechává kartu. Hráč s největším počtem karet na konci prohrává, naopak ten hráč, který má nejmenší počet karet, prohrává.

V začátku je tedy nutné nastartovat bombu – žádný hráč neví, jak dlouho bude hra tikat, takže by se v nadhazování slov mělo postupovat opravdu rychle. První hráč, který má v ruce bombu, zároveň odhaluje i první kartu a nadhazuje slovo. Příkladem je, pokud je na kartě slunečník, hráč musí říct například slunce, pláž, léto apod.

Je-li nadhozené slovo v souvislosti s obrázkem, hráč dál předává tikající bombu dalšímu hráči, který si zároveň tahá i další kartu.

Vložil Dětské hry | Štítek , , , | Zanechat komentář

Hra Česko Junior

Hra Česko Junior navazuje na vědomostní hru pro dospělé Česko, otázky a odpovědi nebo Zlaté Česko, otázky a odpovědi. Česko Junior je hra založená na stejném principu jako obě dvě zmíněné pro dospělé, ale s tím rozdílem, že je speciálně upravena, aby ji mohly hrát hlavně děti.

Hra Česko Junior je určena hlavně pro malé hráče od 10 let, ale i pro menší, kteří jsou alespoň minimálně seznámeni s některými památkami ve své vlasti. A nemusí se vždy jednat jen o památky.

Hra Česko Junior obsahuje celkem 1 200 otázek, které se týkají České republiky, obyvatel, památek přírodních úkazů a mnoho dalšího. Vždy jde ale primárně o otázky týkající se České republiky. Hra umožňuje účast až deseti malým hráčům maximálně, minimální počet jsou naopak jen dva hráči. Hra byla navíc navržena tak, aby ji společně mohli hrát jak děti, tak i dospělí.

Hra Česko Junior se obecně rozděluje na čtyři základní okruhy. Lidé a společnost, příroda a geografie, kultura a mnoho dalšího. Na zadní straně herního plánu se pak nachází tzv. slepá mapa, která postupně odhalí pozoruhodná a významná místa v naší zemi – jedná se zejména o památky UNESCO v různých krajích a mnoho dalších.

Hra slouží nejen k zábavě, ale především pak k poznání různých památek a významných míst, které se v České republice nachází. Děti se prostřednictvím hry Česko Junior mohou dozvědět nejen stručné informace o památkách, ale hlavně o jejich umístění na slepé mapě.

Vložil Dětské hry | Štítek , , , | Zanechat komentář

Balloon Cards Solitaire

V této karetní hře budeš muset hledat správné dvojice. Připraveno je pro tebe hned několik kol, jejichž náročnost se stupňuje. Máš se tedy rozhodně na co těšit.

Principem každého připraveného levelu je, abys našel správné dvojice karet. Výhodou je, že se nemusíš dívat na barvy, zkrátka a dobře jakmile vidíš dvě stejné karty, označ je a ony z hracího pole hned zmizí. Čím větší najdeš počet stejných karetních dvojic, postupně se ti budou odkrývat další a další. Pokud si nebudeš vědět dál rady, je pro tebe připraven ještě balíček karet navíc, ze kterého je možné karty postupně odkrývat. Šance na postup do dalšího kola se tak pro tebe zvyšují.  (Celý příspěvek…)

Vložil Karetní hry pro děti | Štítek , , | Zanechat komentář

Tower of 21

Tower of 21 je online hra, ve které budeš muset pomoci rytíři k záchraně a šťastnému shledání s princeznou. Ta je totiž na vysoké věži hradu, po němž vede žebřík a rytíř po něm musí vyšplhat. A právě ve šplhání po žebříku mu budeš pomoci a to tak, že budeš správně skládat karty.

Jak již samotný název hry napovídá, budeš muset tvořit z karet číselné kombinace tak, aby ti vždy vyšlo číslo 21 nebo číslo vyšší. K dispozici máš čtyři základní sloupce, do kterých postupně můžeš skládat karty. A co víc, hra se pro tebe stává daleko jednodušší, protože je nemusíš počítat.

Aktuální stav čísel karet v součtu se ti totiž ukazuje v horní části každého sloupce. Poté, co dosáhneš kombinace vyšší, než je číslo 21, automaticky ti karty vymizí a rytíř se posune o kus dál ke své milované princezně.  (Celý příspěvek…)

Vložil Karetní hry pro děti | Štítek , , , | Zanechat komentář